Zaburzenie psychiczne dsm

Cyklotymia jest wybierana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość wiele się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na określonym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być elementem wysyłającym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest możliwe zazwyczaj w podstawowej i trzeciej części życia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz biegnie do poważnej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie zatem stricte leczenie farmakologiczne, podobne do systemu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą uznawały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię określa się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą przechowują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne myśli i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z uwagą uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u kobiet, które pozostają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł posiadają jeszcze takie składniki jak duży poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i też stresujące sytuacje. Też bardzo szeroki nacisk są także wychowanie i miejsce, w której stoją potencjalnie chorujące osoby.