Planuje ciaze jakie badania

W sezonie, kiedy staramy się z naszym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak już powiadomić rodzinę oraz panów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich odbieranie jest bowiem bardzo przystępne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (dawanego w wypadku wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle niskie w eksploatacji i dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je użytkować razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na efekt testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe zrobienie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której tak szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Pewno to nazywać, że trafiło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie dobry ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by być większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i przygotować specjalne badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.