Nerwica somatyczna

Catch Me, Patch Me!

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym tematem w aktualnych czasach. Wynika więc ze zmiany swego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na urlop, relaks i regenerację. A jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może powstawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród tego, że ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z dalekimi fobiami. Chory boi się pewnych spraw, ponieważ jego ciało reaguje następnie w "inny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, tendencje do czynienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często skarżą się na wywiady ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne formy z całego życia, podczas których miał objawy nerwicy. Dzięki temu ujmuje się jego strach i słaby uczy się z skutecznymi rzeczami. W wybranych przypadkach konieczne istnieje zarówno leczenie farmakologiczne. Ale same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.